سایز لوله های پلی اتیلن | لیست قیمت آن در ایران

سایز لوله های پلی اتن بسیار متفاوت و زیاد است که بر اساس میلی متر مشخص می کنند ولی بعضی از افراد سایز لوله های پلی اتیلن را بر اساس اینچ محاسبه می کنند . در جدول استاندارد های بین المللی سایز ها همگی بر اساس میلی متر است و جدول های مشخصات لوله پلی اتیلن ، لوله ها را بر اساس سایز و ضخامت و وزن تقسیم بندی کرده اند و لوله پلی اتیلی ۱۱۰ میلی متر ده بار دارای ضخامت کم تری نسبت به لوله پلی اتیلن صد و ده میلی متر شانزده بار است.

سایز لوله های پلی اتیلن از شانزده میلی متر تا دو هزار و پانصد میلی متر است که لوله پلی اتیلن تا سایز هفتصد و پنجاه میلی متر توجیه اقتصادی دارد و لوله بزرگ تر از هفتصد و پنجاه میلی متر جهت کاربری های خاص و متفاوت که دیگر لوله ها کارایی و بهره وری مناسب ندارند استفاده می شود .

استاندارد سایز انواع لوله های پلی اتیلن با یکدیگر متفاوت است . به عنوان نمونه لوله تک جداره هفتاد و پنج میلی متر تولید و عرضه می شود اما لوله دو جداره کاروگیت با این اندازه تولید نمی شود و جدول های استاندارد و مشخصات ابعادی آن ها متفاوت می باشد . 

تولید سایز های مختلف لوله پلی اتیلن نیازمند خط تولید لوله پلی اتیلن و ماشین آلات مناسب همان سایز ها است و به عنوان نمونه خط تولید لوله پلی اتیلن شانزده میلی متر قابلیت تولید لوله تا سایز نود را دارد و خط های تولید معمولی قابلیت تولید لوله تا سایز هفتصد و سی را دارند .

در خط تولید برای تولید سایز های مختلف لوله باید ادوات انتهای خط نیز متناسب باشند تا لوله تولید شده استاندارد و با کیفیت باشد .

سایز لوله های پلی اتیلن گازی

لوله پلی اتیلن گازی در سایز های بیست و پنج ، شصت و سه ، نود ، صد و بیست و پنج و صد و شصت میلی متر به صورت کلافی و شاخه ای تولید و عرصه می گردد. وجود نوار زرد رنگ در امتداد جانبی لوله پلی اتیلن نشان دهنده نوع استفاده آن برای انتقال گاز می باشد .

سایز لوله های پلی پروپیلن

سایز لوله های پلی اتیلن از نوع پلی پروپلین در اندازه های بیست، بیست و پنج ، سی و دو ،چهل ،پنجاه ،شصت و سه ،هفتاد و پنج و نود می باشد و لوله های تک لایه پلی پروپیلن با فشار کاری صد و بیست اتمسفر در شاخه های چهار متری تولید می شوند .

جدول سایز لوله پلیکا و جدول سایز لوله های پنج لایه بسیار گسترده است و مانند لوله های دیگر سایز ها و انواع مختلفی دارد .

انواع سایز لوله‌های پلی‌اتیلن و کاربرد آنها

مثلا لوله پلی اتیلن شانزده میلی متر برابر با ۳/۸ اینچ است و لوله پلی اتیلن بیست برابر است با ۱/۲ اینچ و غیره. لوله های دیگر نیز این گونه سایز آن ها محاسبه می شود .

لیست قیمت لوله های پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن با توجه به استفاده ای که از آن لوله پلی اتیلن مورد نظر می شود و نوع آن و اندازه و سایز بندی و رنگ و اینجور موارد قیمت بندی می شوند و از چهل هزار تومان شروع می شود تا به بالاتر ادامه می یابد .

فروش عمده لوله های پلی اتیلن در بازار

در اکثر استان ها فروش عمده انواع لوله های پلی اتیلن صورت می گیرد زیرا نیاز اکثر افراد به این نوع لوله ها است و به علت کارایی بهتر و مرغوب بودن و کیفیت بیش تر طرفدار بیش تری نیز دارد و از آن بسیار استقبال می شود و بازار ها نیز بیش تر سعی دارند تا فروش عمده را در خود جای دهند .

تولید کننده بهترین لوله های پلی اتیلن در ایران

لوله های پلی اتیلن امروزه از جایگاه ویژه ای در مصارف تحت فشار برخوردار هستند و با خواص و ویژگی های منحصر به فرد خود جایگزین مناسبی برای لوله های فلزی و پی وی سی و چدنی به کار می روند. 

شرکت گلپاپلیمر با پایبندی بر اساس اصول حرفه ای و رعایت استاندارد های ملی و بین المللی نسبت به تولید این محصولات بر اساس نیاز مشتری های خود اقدام کرده اند و همچنین خرید عمده لوله پلی اتیلن و فروش لوله پلی اتیلن صورت می گیرد .